close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 14 maja 2019

  Dnia 2 maja 2019 r. Ambasada RP w Dakarze zorganizowała obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja w obecności przedstawicieli senegalskiej administracji, korpusu dyplomatycznego, Polonii oraz senegalskich elit biznesowych, społecznych i kulturalnych.

  Senegalski rząd był oficjalnie reprezentowany przez pana Abdou Karima Salla, Ministra Środowiska i Zrównoważonego Rozwoju.

   

  Podczas wygłoszonego w trakcie obchodów przemówienia, Ambasador RP Margareta Kassangana uwypukliła tegoroczne rocznice 30-lecia przemian demokratycznych, 20-lecia członkostwa Polski w NATO oraz 15-lecia członkostwa w Unii Europejskiej. Ambasador Kassangana podkreśliła zaangażowanie Senegalu na płaszczyźnie międzynarodowej, jak również jego rolę lidera w regionie Afryki Zachodniej. Szefowa polskiej placówki poruszyła również temat polsko-senegalskich stosunków bilateralnych oraz pozycji Senegalu jako partnera priorytetowego Polski w Afryce, zarówno w zakresie relacji politycznych, jak i gospodarczych. W tym kontekście Ambasador Kassangana nawiązała do zeszłorocznych wizyt oficjalnych złożonych w Senegalu przez Ministra Spraw Zagranicznych Jacka Czaputowicza oraz Wiceministra Środowiska Michała Kurtyki, a także otwarcia w Dakarze Zagranicznego Biura Handlowego PAIH.

   

  Ze swojej strony Minister Abdou Karim Sall podkreślił  znakomite długoletnie związki łączące Senegal i Polskę, a także ich intensyfikację od 2015 r. Wskazał, iż Senegal liczy na zacieśnienie relacji szczególnie w dziedzinie gospodarczej.

   

  Przyjęciu towarzyszyła wystawa poświęcona 15. rocznicy członkostwa Polski w Unii Europejskiej, która spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony gości.

  1_Obchody Święta Narodowego 3 Maja 2019
  2_Obchody Święta Narodowego 3 Maja 2019
  3_Obchody Święta Narodowego 3 Maja 2019
  4_Obchody Święta Narodowego 3 Maja 2019
  5_Obchody Święta Narodowego 3 Maja 2019
  6_Obchody Święta Narodowego 3 Maja 2019
  7_Obchody Święta Narodowego 3 Maja 2019
  8_Obchody Święta Narodowego 3 Maja 2019
  9_Obchody Święta Narodowego 3 Maja 2019

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: