close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AMBASADOR

 •  

   

  Pani Margareta KASSANGANA

   

  Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny RP w Republice Senegalu, Burkina Faso, Republice Gambii, Republice Gwinei, Republice Gwinei Bissau, Republice Mali,  Republice Wybrzeża Kości Słoniowej i Republice Zielonego Przylądka

   

   

  Pani Margareta Kassangana, urodzona w 1975 r. w Warszawie.

   

  Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek stosunki międzynarodowe (1999), a także podyplomowych studiów z zakresu integracji europejskiej na Uniwersytecie w Maastricht (2001).

   

  Swoją karierę w polskiej administracji państwowej rozpoczęła w 1999 r. w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej, gdzie zajmowała się współpracą RP z Międzynarodową Organizacją Pracy.

   

  W 2001 r. podjęła pracę w Ministerstwie Spraw Zagranicznych w Departamencie Narodów Zjednoczonych i Problemów Globalnych, jako ekspert, a po uzyskaniu stopnia dyplomatycznego, jako II sekretarz, zajmując się problematyką rozwoju społecznego, pracy i kobiet.

   

  W latach 2004-2007 II i I sekretarz w Stałym Przedstawicielstwie RP przy Biurze ONZ i organizacjach międzynarodowych w Genewie, gdzie zajmowała się problematyką humanitarną, uchodźców i migracji.

   

  W latach 2007-2011 przebywała w  Brukseli, gdzie pracowała w Komisji Europejskiej w Dyrekcji Generalnej ds. stosunków zewnętrznych, a po wejściu w życie Traktatu z Lizbony i utworzeniu Europejskiej Służby Działań Zewnętrznych tamże, zjmując się współpracą z ONZ w dziedzinach takich jak prawa kobiet i dzieci, rozwój społeczny, edukacja, praca i kultura.

   

  Od 2011 r. naczelnik Wydziału Współpracy z Placówkami  w Departamencie Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

   

  Od listopada 2013 r. do sierpnia 2015 r. wicedyrektor Departamentu Afryki i Bliskiego Wschodu, odpowiedzialna za  współpracę z krajami Afryki Subsaharyjskiej oraz relacje z Izraelem i Palestyną.

   

  W sierpniu 2015 r. objęła stanowisko Zastępcy Stałego Przedstawiciela przy Organizacji Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku, gdzie zajmowała się przede wszystkim kampanią Polski do Rady Bezpieczeństwa, a także operacjami pokojowymi (wiceprzewodnicząca Komitetu Zgromadzenia Ogólnego ds. operacji pokojowych, C-34).

   

   Języki: polski, angielski, francuski.

   

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: